حیوانات خانگی خاص

گرچه حیوانات خانگی مانند مرغ عشق و گربه و سگ و … حیواناتی بسیار محبوب در میان افراد علاقه مند به حیوانات می باشد و نگهداری از آنان بسیار رایج است اما برخی افراد به دنبال نگهداری از حیوانات خاص می باشند! در ادامه با بعضی از این حیوانات آشنا خواهیم شد؛

مار

این خزنده برای افرادی که زیاد به مسافرت می روند حیوان بسیار مناسبی محسوب می شود زیرا دوره غذایی آنها بین 10 تا 14 روز می باشد و همچنین عمر بسیار بالایی نیز در مقایسه با سایر حیوانات خانگی معمول دارند .

شوگر گلایدر

اگر به حیواناتی نظیر همستر و انواع موش علاقه دارید ، شوگر گلایدر می تواند گزینه بسیار مناسبی برای شما باشد . بدن این حیوان بسیار کوچک ، از خز کوتاه پوشیده شده است و دارای چشمان درشت کارتونی زیبایی می باشد . شوگر گلایدرها از میوه ها ، سبزیجات و حشرات تغذیه می کنند .

سروال

این حیوان تقریباً وحشی شباهت بسیار زیادی به گربه دارد و مناسب افرادی است که به گربه سانان علاقمند می باشند . اما توجه داشته باشید که این حیوان مناسب نگهداری در محیط آپارتمان نیست و جهت نگهداری در فضاهای باز مناسب تر است . درصورتیکه به دنبال گربه سانی آرام تر هستید گربه ساوانا برای شما گزینه بهتری خواهد بود .

آکسولوتل

این حیوان از حیوانات آکواریومی گوشتخوار می باشد که دارای عمری طولانی (بالای 15 سال) می باشد . از جمله نکات عجیب درباره این آبزی ، قابلیت ترمیم بدنش می باشد که درصورت بروز هرگونه قطع عضو و آسیبی ، بدن این حیوان ظرف مدت زمان کوتاهی خود را ترمیم می کند . آکسولوتل ها از خانواده سمندرهای مکزیکی هستند .

جوجه تیغی

جوجه تیغی ها همانند چهره معصوم خود دارای طبعی آرام می باشند . از نظر رفتاری ، تقریباً رفتاری مشابه همسترها دارند و براحتی می توان آنها را رام کرد . درصورتیکه نگران تیغ های جوجه تیغی هستید باید بگوییم شما براحتی می توانید این تیغ ها را کنترل کنید و ارتباط خوبی با جوجه تیغی خود داشته باشید.

It's only fair to share...Share on FacebookShare on Google+Pin on PinterestTweet about this on TwitterShare on LinkedIn

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *