مرغ عشق

مرغ عشق ها یکی از کوچکترین اعضای خانواده طوطی ها محسوب می شوند و اصالتی استرالیایی دارند . این پرندگان زیبا به دلیل تنوع رنگ و صدای زیبا و قیمتی تقریباً ارزان و نگهداری نسبتاً راحت ، از پرندگان محبوب خانگی محسوب می شوند .باید توجه داشت که جهت خرید این پرنده زیبا حتماً جای مطمئن انتخاب شود ، سن مناسب خرید این پرنده 6 یا 7 هفتگی می باشد . توصیه می شود که به هنگام خرید این پرنده حتماً به پرهای آن دقت کنید زیرا پرها اطلاعات کاملی درمورد وضعیت سلامتی آن می دهند .

درصورتیکه پس از چند مدت قصد خرید جفت برای مرغ عشقتان داشتید حتما این کار را به تدریج انجام دهید زیرا مرغ عشق ها براحتی با جفت جدید اخت نمی گیرند . بهتر است در ابتدا دو پرنده را در دو قفس مجزا ولی کنار هم نگهداری کنید و کم کم قفس هایشان را یکی کنید .

از جمله وسایلی که لازم است در قفس مرغ عشقتان قرار دهید ، ظرف آب و غذا ، سنگ ریزه و اسباب بازی مخصوص ، علی الخصوص اگر پرنده تان در قفس تنهاست .

مرغ عشق ها آینه را دوست دارند و یا می توانید یک توپ کوچک از قفس پرنده آویزان کنید تا افسرده نشود .

درمورد توانایی یادگیری سخن گفتن ، باید گفت که مرغ عشق ها مغز بسیار کوچکی دارند که این خود باعث کندی یادگیری تکلم آنها می شود اما این کار غیر ممکن نیست و شما می توانید با تمرین و سخن گفتن با پرنده تان ، به او سخن گفتن را آموزش دهید .

It's only fair to share...Share on FacebookShare on Google+Pin on PinterestTweet about this on TwitterShare on LinkedIn

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *