می‌خواهید هاسکی داشته باشید؟

[ad_1]

هاسکی

دوست داشتن یک هاسکی (Siberian Husky)، با چشمان قشنگش، اندام زیبایش و رفتار آرام و متینش کار سختی نیست، اما آیا همه کس شرایط نگه داشتن این نژاد را دارند؟ در این مقاله سعی می‌کنیم به این سوال پاسخ دهیم تا بتوانید دربارۀ داشتن این سگ تصمیم درستی بگیرید.

آیا هاسکی برای من مناسب است؟

این سوال درست نیست. شما باید بتوانید به این سوال جواب دهید که آیا شما صاحب خوبی برای هاسکی هستید؟ هاسکی‌ها پرورش داده شده‌اند تا سورتمه‌ها را، صدها کیلومتر، در توندراهای یخ‌زده، بکشند. آن‌ها سگ‌هایی نیستند که از لم دادن جلوی تلویزیون لذت ببرند یا بتوانند دماهای بالا را تحمل کنند. انرژی زیاد آن‌ها موجب می‌شود که به فعالیت و ورزش زیاد احتیاج داشته باشند. هاسکی‌ها دوست دارند مهار و لگام ببندند، بدوند و سبد خرید، دوچرخه یا شما و اسکیت‌تان را دنبال خود بکشند.

هاسکی‌ها باهوش و مستقلند. آن‌ها به رهبر قدرتمندی نیاز دارند که بتواند تربیتشان کند و چون خیلی زود حوصله‌شان سر می‌رود، همیشه به چالش‌های جدید و آموزش‌های تازه نیاز دارند. اگر فعالیت بدنی کافی و تمرینات ذهنی مناسب نداشته باشند، خیلی زود راهی برای فرار پیدا می‌کنند. آن‌ها در این کار استادند. باید این موارد را با شرایط زندگی خود بسنجید و ببینید تا چه میزان می‌توانید برای آن‌ها وقت بگذارید؟

هاسکی از چه خانواده‌ایست؟

هاسکی‌ از قدیمی‌ترین نژادهای سگ است. آزمایش‌های دی.ان.ای (DNA) نشان می‌دهد که هنوز قرابت بسیار نزدیکی با اجدادش، یعنی گرگ‌ها، دارد. نژادهای ساموید (Samoyed) و مالاموت (Malamute) از خویشاوندان این نژاد زیبا هستند.

اسم هاسکی از کجا آمده است؟

هاسکی همان کلمۀ اسکی (Esky) است که تغییر کرده و به این شکل در آمده است. اسکی واژه‌ایست که به اسکیموها (Eskimo) اطلاق می‌شده است.

تاریخچۀ مسابقات سورتمه‌کشی چیست؟

هاسکی‌ها بهترین سگ‌ها در مسابقات سورتمه‌کشی آلاسکا هستند. این مسابقات به یاد کار بزرگی که آن‌ها، در سال 1925 میلادی، انجام دادند برگزار می‌شود. در آن سال گروهی از هاسکی‌های سورتمه‌کش تقریبا 966 کیلومتر را، از انکوریج (Anchorage) تا نوم (Nome)، پیمودند تا داروی دیفتری را به بیماران برسانند.

[ad_2]
منبع

It's only fair to share...Share on FacebookShare on Google+Pin on PinterestTweet about this on TwitterShare on LinkedIn

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *