گربه ها از چه چیزی بدشان می آید؟

گربه ها از آن دسته حیوانات خانگی بسیار لوس هستند که طرفداران کمی هم ندارند . اما این حیوانات لوس دوست داشتنی ، عادت های خاصی هم دارند ؛ شاید برایتان جالب باشد بدانید که گربه ها از چه چیزهایی بدشان می آید؟

در ادامه به شما می گوییم که گربه ها از چه چیزهایی خوششان نمی آید و یا به عبارتی دیگر از چه چیزهایی متنفر هستند؛

1- حرکت با اتومبیل

گربه ها دوست دارند همواره در قلمرو خود باشند و از تغییر و هیجان بیزارند . به همین علت هم حیوانات مناسبی برای گشت و گذار و ماشین سواری نمی باشند . همچنین توجه داشته باشید که بطور کلی حیوانات در اتومبیل دچار تهوع و سرگیجه نیز خواهند شد .

2- آب

گربه ها از خیس شدن متنفرند و به سختی می توان آنها را به حمام برد و شستشو داد ! به دارندگان گربه های خانگی معمولا توصیه می شود که ماهی یک بار این حیوانات را به حمام ببرند زیرا خودشان حیوانات بسیار تمیزی هستند و خود را همواره تمیز می کنند.

3- مالش شکم

هرگز شکم گربه ها را نمالید این کار به شدت او را عصبی می کند . اما آنها کلا مالش را دوست دارند و از آن لذت می برند.

4- شانه

این مورد در گربه ها متفاوت می باشد و بستگی به نوع تربیت آنها دارد . برخی گربه ها با شانه کشیدن موهایشان مشکلی ندارند اما برخی دیگر واکنش تندی به این موضوع نشان می دهند و از این کار نفرت دارند.

5- کوتاه کردن ناخن

گربه ها به این کار نیز بسیار واکنش نشان می دهند و به سختی می توان ناخن گربه ها را گرفت . بسیاری از افرادی که گربه خانگی دارند ترجیح می دهند که گربه خود را جهت موتاه کردن ناخن به کلینیک ببرند .

6- حضور گربه دیگر

این حیوانات بسیار قلمرو خود را دوست دارند و سعی میکنند همواره از آن حفاظت نمایند . به همین علت طاقت دیدن گربه دیگری را در قلمرو خود ندارند و به شدت از دیدن این صحنه خشمگین می شوند.

7- عدم توجه کافی

مانند سگ ها که بسیار حساس هستند و نیاز به توجه مخصوص صاحبانشان دارند ، گربه ها نیز به اینکه مورد توجه کافی قرار نگیرند بسیار حساس هستند و حتی درصورت عدم توجه کافی با شما قهر می کنند.

It's only fair to share...Share on FacebookShare on Google+Pin on PinterestTweet about this on TwitterShare on LinkedIn

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *