4 توصیه ی نگهداری غذای حیوان خانگی شما

پس از تهیه ی غذای با کیفیت خطری در سلامت که ممکن است حیوانات خانگی را تهدید کند، خراب شدن غذا پس از خرید به دلیل نگهداری نا مناسب آن می باشد. در اینجا راه حل این مشکل و تعدادی نکته ی دیگر را آورده ایم تا از سلامت شما و حیوان خانگی شما اطمینان بیشتری حاصل شود.

  غذای استفاده نشده ی حیوان را در داخل ظرف درب دار نگه دارید

غذای خشک و تشویقی ها را در یک مکان سرد و خشک (زیر 21°C) نگهداری کنید. در صورت امکان، غذای خشک حیوان خانگی را در کیسه ی اصلی در داخل یک پلاستیک تمیز جدا و در دار نگه دارید تا بالای کیسه بسته بماند. همیشه ظرف نگهداری غذای حیوان را پیش از پر کردن دوباره شسته و خشک کنید. فایده ی دیگر نگهداری غذا در بسته ی خودش، قابلیت در نظر داشتن تاریخ انقضاء و اطلاعات مهم دیگر است که دانستن آن ها اهمیت دارد. اگر غذای حیوان تر هست (کنسرو، پوچ و غیره) از یخچال باید استفاده نمود.

  دست های خود را قبل و بعد از غذا مدیریت غذای حیوان بشویید

ششتشوی دستان با آب گرم و صابون حدود 30 ثانیه می تواند به جلوگیری از آلوده شدن غذای حیوانات توسط باکتری ها و میکرو ارگانیزم های دیگر مانند سالمونلا کمک کند. اگر غذا سهوا هم توسط میکرو ارگانیزمی که بیماری ایجاد می کند آلوده شده باشد، شستشوی دستان کمک می کند تا از بیمار شدن، و یا احتمالا شیوع پیدا کردن آن به دیگران توسط فردی که غذای حیوان را به او می دهد، جلوگیری شود.

 ظرف های غذای حیوان را نیز بشویید

شما قطعا هر روز از یک ظرف بی آنکه آن را بشویید چیزی نمی خورید یا نمی نوشید. پس همین اصل بر ظروف آب و غذای حیوان خانگی نیز صدق می کند. سازمان غذا و داروی آمریکا پیشنهاد می کند که ظرف غذای حیوان خانگی خود را پس از هر وعده و ظرف یا ظروف آب او را پس از هر یکی یا دو روز بشویید.

غذای حیوان خانگی را پس از تاریخ انقضاء نگه داری ننمایید

تاریخ انقضای غذاهای سگ و گربه (که گاهی توسط “best by (بهترین زمان استفاده)” یا “use by (قبل از این تاریخ استفاده کنید)” به آن اشاره شده) برای امنیت و سلامتی حیوان شما ساخته شده اند. آن ها را معمولا در کنار یا زیر بسته های غذا یا کنسرو ها می توان یافت. از ریسک و خطر دادن غذای تاریخ مصرف گذشته به او خود خودداری کنید.

منبع: PetMD

It's only fair to share...Share on FacebookShare on Google+Pin on PinterestTweet about this on TwitterShare on LinkedIn

۲ دیدگاه در “4 توصیه ی نگهداری غذای حیوان خانگی شما

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *